Organizační informace

Milí studenti,

zde naleznete organizační informace ke kurzům. Prosíme, pečlivě si je přečtěte.

Prezenční kurzy

Prezenční kurzy probíhají v našich učebnách na adrese Týnská 21 a Senovážné náměstí 23. Prosím, poznamenejte si den a čas zahájení Vašeho kurzu do kalendáře, abyste nezmeškali první lekci.

Týnská – jak najít učebnu:

Učebny se nachází na adrese Týnská 1053/21 ve druhém patře, číslo dveří 207 a 209 (1. a 3. dveře po levé straně).

Senovážné náměstí – jak najít učebnu:

Učebna se nachází na Senovážném náměstí 978/23, blok D (za vrátnicí přejdete dvůr a vejdete do vchodu D vpravo vzadu). Poté po schodech nebo výtahem do 4. patra a naproti výtahu vejdete do prostor agentury Vox. Zde využíváme učebnu Gama  - 1. dveře vlevo.

Online kurzy

Online kurzy probíhají přes aplikaci Zoom v reálném čase. Nejpozději dva dny před zahájením kurzu Vám pošleme odkaz na meeting a heslo, pomocí kterých se budete na lekce vždy přihlašovat.

Pokud jste Zoom ještě nepoužívali, je potřeba stáhnout aplikaci Zoom Client for Meetings do Vašeho počítače (připojení přes telefon nedoporučujeme). Prosíme také předem vyzkoušet funkčnost mikrofonu a kamery.

Lektor každou lekci nahrává a po dobu jednoho týdne Vám bude zpřístupněna nahrávka. Můžete si tedy učivo doplnit, pokud jste chyběli, nebo jen zopakovat. Po týdnu jsou nahrávky automaticky mazány.

Učebnice

Učebnice nejsou zahrnuty v ceně kurzu. Prosíme o jejich opatření ještě před zahájením kurzu. Používáme nejkvalitnější zahraniční učebnice. Vydrží Vám na 4-5 semestrů studia a nepoškozené a nepopsané učebnice od Vás rádi kdykoli odkoupíme.

Učebnice švédštiny

Používáme švédskou učebnici Rivstart A1+A2 Textbok. Učebnice je k dostání na e-shopech Book Depository, Nejlevnejsiknihy.cz nebo Megaknihy.cz. Učebnice byla přepracovaná v roce 2023 a potřebujete toto nové vydání (viz foto). Starší vydání vypadají graficky jinak a nejsou kompatibilní. Některé eshopy prodávají knihu od německého nakladatelství Klett Sprachen a jako jazyk je uvedená němčina, ale je to v pořádku, je to stejná učebnice, jen tištěná v licenci německého nakladatelství.

K učebnici patří též pracovní sešit se cvičeními (Rivstart A1+A2 Övningsbok). Jeho zakoupení Vám také doporučujeme, ale není to nutnost.

Učebnice norštiny

Používáme norskou učebnici God i norsk 1 tekstbok. Učebnice je k dostání na www.norskysvetr.cz. Jedná se o nejkvalitnější učebnici, která je momentálně na trhu. Učebnice vám vydrží 4-5 semestrů. Kdybyste s norštinou z nějakého důvodu nechtěli pokračovat, rádi od Vás nepoškozené a nepopsané učebnice kdykoli odkoupíme.

Momentálně čekáme na naskladnění učebnice, mělo by být nejpozději do poloviny března.

Tuto učebnici je také možné zakoupit ve formě e-booku, cena je pak výhodnější. Zakoupit můžete zde, jen je nejprve potřeba se na stránce registrovat. 

https://skole.aschehoug.no/laremiddel/god-i-norsk/digitalbok-unibok-a1_a2-bokmal

K učebnici patří též pracovní sešit. Jeho zakoupení vám také doporučujeme, ale není to nutnost.

Učebnice finštiny

Používáme učebnici Suomen mestari 1. Prosím, učebnici zatím nekupujte, lektor Vám na první lekci dá instrukce, které vydání koupit.

Přejeme Vám hodně radosti a úspěchů při studiu!

Severské centrum